Arhivă blog
duminică, 23 ianuarie 2011
luni, 17 ianuarie 2011
marți, 4 ianuarie 2011
Mini-eclipsa de Soare
Hm...un an care începe cu o eclipsă (parţială) de Soare. Am afumat repede un filtru (cu o lumînare parfumată) ca să imortalizez momentul. Seamănă cu un zîmbet oarecum diabolic al pisicii de Cheshire...
miercuri, 22 decembrie 2010
De Crăciun şi Anul Nou
Vă urez sărbători fericite şi un 2011 în care să scăpăm de toate relele şi să fim sănătoşi.
Plus cîteva colinde mai puţin conforme :)
Plus cîteva colinde mai puţin conforme :)
joi, 2 decembrie 2010
E iarna si urît afară...să ne distrăm un pic/Cu Boc cînd era mic (cacofonie şi pleonasm in 4 cuvinte)
Şi dacă e timp, la gura sobei, cu o foarfecă şi puţină răbdare iese şi-o versiune (aproape) în mărime naturală.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

















